Septembra sem imel kar dva zaporedna vikenda dve tekmi. 21. v polmaratonu, v Oslu na Norveškem, kjer sem bil v cilju zopet najhitrejši predstavnik Slovenije. V nedeljo 29.9., pa sem se udeležil še jubilejnega 50. Berlinskega maratona. Le-ta je med drugim podrl svetovni rekord v številu udeležencev v cilju (čez 54.000 tekačev). Čeprav zgolj dober tempo tek, sem po dveh urah in 53 minutah vnovič premagal to tako želeno in opevano magično mejo treh ur. Bil sem četrti med Slovenci.

Povezava do uradnih rezultatov (Oslo in Berlin):

Tekaški pozdrav!

Aleš Smerdelj

Snapseed Medium

IMG 5731 Medium

IMG 3582 Medium

73 tekačev se je pomerilo na različnih progah na 3. teku na Bibo planino v odlični organizaciji ŠD Menina planina.
Zmagovalec proge (10 km) je bil Nejc Uršič, drugi David Vogrin, od 4.-5. mesta sta sledila Andrej Nastran in Domen Vogrin. Veteransko progo (5,7 km) je prva pretekla Ivica Žlogar, tretja pa Dragica Cvišić, Marko Spruk je bil drugi.
Tudi najmlajši tekači so se odlično odrezali. Med učenci/učenkami 6-9 let je zmagala Lija Zamljen, Marcel Hrast je bil peti. Med mlajšimi dečki je kot peti pritekel v cilj Tim Zamljen.
Več je o teku zapisal tretjeuvrščeni novinar Metod Močnik na spletni strani SLO maraton na Facebook.

Zadnja tekma v Tekaškem pokalu Občine Kamnik bo 21. Miklavžev tek, ki bo 1. decembra.
Čestitamo!

Biba Lija 1 Medium

Biba Tim 1 Medium

Biba tekači z organizatorjem Medium

Biba Lija Marcel Medium

Na Rekordu Šmarne gore je zmagal Luka Kovačič, sledili so: 8. Tine Žižmond, 15.Gašper Bregar, 16. David Vogrin, 22. Andrej Nastran in 34. Domen Vogrin. Med ženskami sta si od 9.-10. mesta sledili Urška Trobec in Ivica Žlogar, Dragica Cvišić je bila 14.
Na 45. izvedbi Teka na Šmarno goro, tekmi svetovnega pokala, je padel nov rekord Kenijca Richarda Omaya. Med Slovenci sta bila na 10 km trasi najhitrejša Timotej Bečan na osmem in Kamničanka Nuša Mali na petem mestu. Kot trinajsti je v cilj pritekel zmagovalec petkovega rekorda Luka Kovačič, 19. Gašper Bregar.
Na mladinski trasi (4,8 km) sta zmagala Tine Žižmond in Klara Močnik. V različnih kategorijah so zmagovalne stopničke zasedli : 1. mesto Miran Cvet, Urška Trobec, Dragica Cvišič, 2. mesto Andrej Nastran, Ivica Žlogar, Boža Meža, 3. mesto Bojan Kožuh.
Odlično so odrezali tudi najmlajši tekači: 5. Lija Zamljen, 6. Inti Krkoč 11. Tim Zamljen, 12. Marcel Hrast. Med starejšimi dečki pa je zmagovalne stopničke na 3. mestu zasedel Joža Matjaž Šerkezi.
Dušan Papež, podpredsednik AZS, je iz rok Jonathana Wyatta prejel spominsko medaljo Svetovne zveze za gorske teke ob 25-letnici svetovnega pokala.

Jože Marolt na Velem Lošinju

Jože Marolt je na Velem Lošinju osvojil generalno 4. mesto in zmago v kategoriji.

ponedeljek, 30 september 2024 17:01

Uspehi tekačev KGT Papež

Timotej Bečan je zmagovalec 50. mednarodnega teka Hochfellnberg na Bavarskem. 7,8 kilometra z 1074 metri višinske razlike je premagal s časom 46:03. Na atraktivni tekmi v Innsbrucku, na legendarnem Bergislu, je Luka Kovačič zasedel 2. mesto.

Na 21. izvedbi teka okrog Gradiškega jezera je med 130 tekači zmagal Miran Cvet. Po operaciji in hudi poškodbi se vrača na tekaško sceno.

Čestitamo!

Mira Papež

Luka Kovačič

Cvet na Gradiškem jezeru

V Kranjski Gori je potekal UTMB Julian Alps trail run, največja trail tekaška preizkušnja v Sloveniji.

Preko 3000 tekačev z vsega sveta se je merilo na različnih razdaljah. Pod vršaci pa je donela tudi slovenska himna, saj so v okviru le-tega izvedli tudi Prvenstvo Slovenije v trailu na 50 km. Tine Žižmond, sicer še mladinec, je s časom 5:09:47 dosegel izjemen in odmeven naslov državnega prvaka. Kot fenomen prireditve se je pomeril z najboljšimi trail tekači na svetu in z dosežkom dodal tudi posebno težo prvenstvu Slovenije. Podprvakinja pa je bila Juta Pavlič s časom 6:55:46, bron je pripadel klubski kolegici Urški Lamovec. Tine je povedal, da mu je bila dolga razdalja velik izziv, da se je želel preizkusiti, na koncu so mu malo pošle moči, ker je bila ravnina. Barve Slovenije sta častno zastopala tudi Andrej Nastran in Marjan Zupančič s prvima mestoma v njuni kategoriji.

120-km razdaljo je kot sedma pritekla lanska prvakinja Katja Kegl Vencelj, Eva Urbanc pa enajsta.

20 kilometrov je prvi pretekel Luka Kovačič, Urban Žitnik je zasedel absolutno 39. mesto, Franci Teraž 75. in prvo v kategoriji 60-64.