Iz KGT Papež Neja Kršinar, državna prvakinja

Iz KGT Papež Neja Kršinar, državna prvakinja z osebnim rekordom na DP na Konjiškem maratonu, Luka Kovačič, zmagovalec vertikal km v Dolomitih.
Neja Kršinar je s časom 34:40 na DP v cestnem teku na 10 km osvojila naslov državne prvakinje. Med 130 tekačicami je suvereno premagala Guzelj Blatnikovo in Finkovo. Kršinarjeva je že drugi teden zapored osvojila zlato, prihodnji teden pa bo nastopila na DP v polmaratonu. Jasmina Jelovšek je bila deveta. Timotej Bečan je v elitni tekaški druščini 250 tekačev po premikanju meje mogočega iz Krme na Triglav pritekel 5. mesto s časom 31:53.
Lanski kralj Grintovca, Luka Kovačič, je zmagovalec vertikal km v Dolomitih s časom 34:20 na trasi 2400 m. Na 7. mestu je bil Nejc Kuhar, sicer zmagovalec l. 2012, in Matjaž Mikloša štirinajsti.