Na Obala ultra trail naslov državne prvakinje Katji Kegl Vencelj, Marjanu Zupančiču bron

Na Obala ultra trail so tekači KGT Papež tekli na različnih razdaljah.
65-km razdalja je štela za Prvenstvo Slovenije v dolgem trailu. Katja Kegl Vencelj se je okitila z naslovom državne prvakinje v dolgem trailu s časom 6:59:11.  » To je bil moj prvi naslov prvakinje. Bilo je težko, mokro, spolzko, ponekod blatno skoraj do kolen, reševali so me odlični copati," je presrečna izjavila.  Zmagovalne stopničke je za las zgrešila Eva Urbanc.
Veteran Marjan Zupančič, sicer pionir dolgih razdalj v trailu, je bil zelo zadovoljen z bronasto medaljo.
35-km razdaljo je Urša Trobec pretekla kot 18. Klemen Žnidar je zasedel zmagovalne stopničke na 3. mestu na razdalji 18 km. Gašper Bregar je 12-km razdaljo pretekel  prvi, Ivica Žlogar pa tretja med članicami.
Kot je zapisal poznavalec in novinar Metod Močnik: » Trail je za večino tekaška avantura, popotovanje skozi kraj in čas. Tudi vreme je znova prispevalo svoje: časovno zlato okno priložnosti je na Obali nagradilo prijazno sprejete tekače, željne teka.«