Svetovno prvenstvo v gorskih tekih in trailu v Innnsbrucku uspešno za tekače KGT Papež

Svetovno prvenstvo  v gorskih tekih in trailu v prekrasni dolini Stubai v Innnsbrucku  je obsegalo več disciplin (vertikal, klasika, kratki trail, dolgi trail).

Svetovno prvenstvo v vertikalu (7,1 - 1020 m viš. razl.) je imelo cilj 2003 m visoko pri koči Elferhutte. Nadmorska višina in ciljna strmina je  Timoteju Bečanu pripomogla k 36. mestu, Miranu Cvetu pa 67. mesto. Ekipno so osvojili 13. mesto med  kar 31 reprezentancami, zmaga je šla v Kenijo.

Na dolgem treilu je bilo treba premagati čez  80 kilometrov po gorskih stezicah,  vrhovih gora nad 2000 m visoko, prelesti čez 6000 višinskih metrov gor in še več dol. Izziv, ki je rezerviran za svetovno elito..

Katja Kegl Vencelj je pridno prehitevala tekače in dosegla končno 45. mesto. Ekipno so bili na 10. mestu.

Zadnji dan SP so se tekači merili še v klasični disciplini, gor dol. Timotej Bečan je za svetovnim prvakom iz Ugande zaostal točno 7 minut in dosegel 34. mesto. Med mladinkami se je odlično uvrstila Klara  Močnik s 14. mestom. Ekipno so bile mladinke na zelo visokem 7. mestu.

Čestitamo tekačem, vodstvu ekipe, trenerjem in ostalim spremljevalcem za uspešen nastop na svetovnem prvenstvu.