Mojca Koligar in Luka Kovačič odlična druga na vertikal km v Dolomitih

Mojca Koligar in Luka Kovačič (oba KGT Papež) odlična druga na vertikal km v Dolomitih

Dolomythsrun vertikal kilometer  je prinesel odlična 2. mesta za tekača KGT Papež. Start  je bil na višini 1400 m, tekači so pretekli 2,4 km in 1015 m višinske razlike, torek km, zato poimenovanje vertikal km.  Tek je bil uvod v tekaški festival po obronkih dolin Val di Fassa.

V hudi konkurenci 142 tekačev iz 17 držav je lanski zmagovalec Luka Kovačič v cilj pritekel kot drugi s časom 33:59.   S tekom je bil zelo zadovoljen, saj je za 22 sekund izboljšal lanski čas.

Mojca Koligar je s časom 40:47 za 59 sekund zaostala za Avstrijko Andreo Mayr, ki je s strani WMRA proglašena za najboljšo gorsko tekačico vseh časov.