Tekači KGT Papež med vikendom uspešni doma in v tujini

V petek, 24. 5. 2019, so se tekači pomerili na 2. BODIFITovem teku na Stari grad nad Kamnikom (3,8 km, 200 metrov višinske razlike). Miran Cvet (KGT Papež) je s Hrastnika prišel v Kamnik in si z novim rekordom proge (16:14) pritekel zmago. Drugo mesto je osvojil Marko Florjančič, tretji čas je postavil Dušan Globočnik (17:37, KGT Papež). Sledili so še tekači KGT Papež: mladinski reprezentant iz Balkanske prvenstva Nejc Uršič (5. mesto), Aleš Prelovšek (17. mesto), Lado Urh (21. mesto), Klemen Mali (23. mesto), Rajko Sršen (40. mesto) in Karol Mali (43. mesto) v absolutni kategoriji.

Dopoldan so se na strminah Starega gradu pomerili najmlajši. Pri deklicah je suvereno zmagala Viktorija Dolinšek (7:08), sledila ji je klubska kolegica Maša Puškar (10:13), tretje mesto pa je pritekla Maša Mikuš (11:00). Pri dečkih je slavil Nik Romšak (6:30) pred Leonom Pešovskim Bužanom, Nalom Česnom (3. m), Filipom Pavlinom (4. m.), Maticem Černeličem (5. m.), Ažbetom Pavlinom (7. m.), Žanom Puškarjem (8. m.) in Volfom Kladnikom (9. m). Pri starejših dečkih in deklicah je zmaga ostala v KGT Papež, pritekla sta jo Izak Poljanšek in Zoja Kranjec.   TIMOTEJ BEČAN se je kot edini Slovenec udeležil 1. tekme svetovnega pokala v Francoskem Annecy, Salomon Gore-Tex MaXi-Race 2019. Na 16 km dolgi progi s skoraj 1000 metri višinske razlike je bil najhitrejši Andrew Dauglas (7. z EP na Veliko planino 2017), v ženski pa Lucy Murigi (Kenya). Bečan se je izredno dobro boril in pritekel na odlično 8. mesto, za prvim je zaostal le 5:30 minute. Svoje vtise je spisal na fb strani, kjer je opisal stresne situacije pred in po tekmi: https://www.facebook.com/timotejbecanofficial/posts/1219735154852105?__tn__=K-R

2

2: Timotej Bečan po tekmi svteovnega pokala v mestu Annecy.

V soboto je na pobočju, ki se lepo vidi s Starega gradu, potekal Krvavec Trail vikend. Na Mini Vertical (0,7 km, 100 m. v. r.) je absolutno zmagala Viktorija Dolinšek.

3

3: Viktorija najhitrejša na Mini Vertical.

V disciplini Vertikal (3,3 km, 1300 m. v. r.) je slavila Mojca Koligar (57:38), aktualna balkanska prvakinja, 3. je bila Urška Trobec (1:10:43). Pri moških je slavil Luka Kovačič (50:44), Dušan Globočnik (57:11) je bil tretji, sedmi pa Klemen Triler (1:02:40). V nedeljski tekmi disciplini Sky Run 11 km je prva med vsemi v cilj pritekla Mojca Koligar (1:13:10), najhitrejši moški je bil Metod Bregar (1:16:30), 9. mesto si je pritekel David Dolinšek (2.03:11), ki je užival v snežnem toboganu iz Korena priti Dolgi njivi. Isti dan je potekal tudi Sky run (21 km), ki se ga je udeležil Klemen Mali in zabeležil 5. čas.