V Podbrdu »Na svoji zemlji« državna prvaka Simon Potočnik in Klara

V Podbrdu v Baški grapi je potekal tridnevni tekaški festival, ki se ga je udeležilo preko 350 tekačev.

» Na svoji zemlji« si je naslov državnega prvaka v gorskotekaški klasiki pritekel Simon Potočnik (45:04). Razdalja prvenstva (10 km), poimenovali so jo rapallo, je bila najkrajša od petih razdalj tekaškega praznika. Odlično so se odrezali tudi ostali tekači KGT Papež: 7. Nejc Uršič, 8. David Vogrin, 16. Jože Marolt, 18. Domen Vogrin, 21. Bojan Galin, 23. Bojan Kožuh, 31. Rajko Sršen.

Na državnem prvenstvu Mini U19 ( 4,7km) je ponovno suvereno zmagala Klara Močnik, sicer štirinajsta s svetovnega prvenstva, in dokazala svojo premoč.

Na razdalji 40 km je zmagovalne stopničke na 3. mestu osvojila Urša Trobec, sledila je Eva Urbanc, deveta je bila Ivica Žlogar. Na 20 km sta bila 9. Žiga Tavčar in 33. Anton Knavs.