Print this page

Zmagovalne stopničke za štafeto v Italiji, Neja Kršinar, državna podprvakinja v polmaratonu

V Morbegnu v Italiji je  potekala  65. izvedba Trofeo Vanoni. Tekmovanje za lovoriko Vanoni ima ugled največje mednarodne štafetne tekme v Italiji. Moška trasa je dolga 7,2 km z višinsko razliko 435 metrov.

Zmagovalne stopničke na 3. mestu je  pritekla slovenska štafeta v postavi Klemen Španring, Miran Cvet in Timotej Bečan (oba KGT Papež). Med  posamezniki je bil Bečan 3. in Miran Cvet 17.

Ljubljanski maraton je nudil več tras. Na 10 km se je Nuša Mali uvrstila na 7. mesto (37:19). Na maratonski razdalji (42 km ) je med člani 476. mesto pritekel Klemen Žnidar (3:50:30), med ženskami pa Dragica Cvišić 170. s časom 4:27:35.

Polmaratonska razdalja (21 km) pa je štela za državno prvenstvo. Neja Kršinar je z 2. mestom (1:14:19) dosegla naziv državne podprvakinje, Ivica Žlogar pa 8. mesto (1:40:13). Med moškimi so bili kar štirje člani KGT Papež med dvajseterico ( 12. Gašper Bergar, 16. Žiga Tavčar, 17. Jože Marolt, 20. Aleš Smerdelj) in 38. mesto je zasedel Anton Knavs.